Scroll Top

Zakázková výroba těsnění

flexibilní výroba těsnění na míru
Pro vaše unikátní potřeby

Naše flexibilní výroba na míru splňuje unikátní požadavky na těsnění. Každý kus je vytvořen pro vaše průmyslové odvětví a přizpůsobený složitosti projektu.

Využíváme rozsáhlou škálu materiálů a technologií pro těsnění s extrémní odolností. Precizní procesy zajistí výsledky přesahující očekávání. Od individuálních kusů po sériovou výrobu. Naše výrobní možnosti vám umožňují provoz dále.

Naše tiskové služby vám umožňují objednat si těsnění s různými parametry od vnitřního průměru 3 mm až po těsnění s vnějším průměrem 750 mm (pro některé geometrie těsnění až 850 mm). Navíc v kooperaci můžeme zajišťovat výrobu těsnění s vnějším průměrem dokonce i 3000 mm a více, přičemž výroba probíhá kombinací CNC soustružení a svařování po částech. Bez ohledu na velikost vašeho projektu jsme připraveni vyrábět od 1 kusu až po série o velikosti 5-10 tisíc kusů, abychom splnili vaše potřeby.

Rychlá výroba

Díky našemu technickému vybavení jsme schopni vyrobit těsnění do 24 hodin od zadání zakázky. V havarijních stavech vyrábíme těsnění obratem v rámci jednotek hodin.

Design na míru

Spolupracujeme s vámi na vytvoření těsnění, které splňuje veškeré požadované parametry pro konkrétní aplikaci (provozní teplota, provozní tlak, špičkový tlak, provozní médium, posuvné či obvodové rychlosti apod.)

Inovativní řešení

Využíváme nejmodernější technologie a materiály, abychom vytvořili inovativní a odolná těsnění s delší životností.

Havarijní 
Služba

Víme že odstávka výrobního zařízení v jakémkoliv druhu podniku (až už jde o potravinářství, farmacii, chemický průmysl nebo podnik zabývající se výrobou dílů pro automobily) a zejména u těch s kontinuálním charakterem výroby (24 hodinový provoz na směny) stojí nemalé prostředky a proto v případě jakékoliv poruchy nebo havárie, která si vyžaduje rychlé nahrazení poškozeného těsnění, nabízíme službu havarijní služby, kdy díky naší výrobě zajistíme dodávku potřebného těsnění v co nejkratším termínu (v řádech hodin) a za jakéhokoliv dne (víkendy, svátky).

Vzhledem k charakteru služby je tato zpoplatněna jednorázovým poplatkem ve výši 10 000,- Kč bez DPH, který je následně připočten jako samostatná položka k ceně samotných těsnění pro konkrétní dodávku.

PŘEHLED TĚSNÍCÍCH PROFILŮ

Prohlédněte si standardní těsnící profily, které jsou výsledkem naší výrobní produkce. Tyto osvědčené profily splňují různé průmyslové potřeby. V případě speciálních požadavků jsme připraveni upravit profily tak, aby dokonale vyhovovaly vašim potřebám nebo navrhneme a vyrobíme originální těsnicí profil na míru pro danou aplikaci.

TĚSNĚNÍ PÍSTU

Těsnění sloužící k utěsnění prostoru mezi pístem a stěnou válce ve kterém dochází k pohybu pístu. Těsní zejména vnější průměr těsnění.

TĚSNĚNÍ PÍSTNICE

Utěsňuje prostor mezi tělem válce a pístnicí (tyčí), která uvnitř válce vykonává translační pohyb. Těsní zejména vnitřní průměr těsnění.

ROTAČNÍ TĚSNĚNÍ
Slouží k utěsnění prostoru v případě, kdy se součásti vůči sobě otáčejí a translačnímu pohybu je zamezeno.
STÍRACÍ KROUŽKY
Zabraňují vniknutí nečistot do těsněného prostoru a udržují optimální vrstvu maziva na těsněném povrchu.
Statická těsnění

Utěsňují prostor kde nedochází k vzájemnému pohybu těsněných ploch. Jedná se např. o O-kroužky, X-kroužky.

Symetrická těsnění

Těsnění jejichž průřez profilem je symetrický v porovnání s těsněními pístu nebo pístnic. Vhodné pro univerzální použití.

Vodící kroužky
Vodící kroužky zabraňují kontaktu kovových součástí, které se vzájemně mezi sebou pohybují, omezují pohyb v radiální směru.
Opěrné kroužky
Opěrné kroužky zabraňují deformaci těsnění například při tlakových špičkách.
Nestandardní těsnění
Soubor těsnění, která nelze přiřadit do žádné kategorie. Profily často vznikly na základě požadavků zákazníků.
těsnění pro těžební techniku
Zvláštní druh těsnění, který se využívá pro těžební techniku, která pracuje ve velmi náročných podmínkách.
Nenašli jste požadovaný profil?

Vytvoříme těsnění přímo pro vás. Díky flexibilní výrobě dokážeme vyrobit do 24 hodin od zadání zakázky.

MAteriály pro výrobu těsnění

Naše těsnění jsou zhotovena z materiálů od renomovaných výrobců z Rakouska, Itálie či Slovinska (DMH GmbH, Seal Maker GmbH, PU1TEC GmbH, Alpana d.o.o., Trygonal Group GmbH, fluorseals s.p.a., Guarniflon s.p.a.), kteří nám dodávají kvalitní polotovary pro naše těsnicí prvky. Spolupracujeme také s českými dodavateli technických plastů. Pro všechny uvedené materiály vám rádi poskytneme materiálové listy na vyžádání. Sledujeme nejvyšší standardy, abychom zajistili vašemu provozu jistotu a spolehlivost. V naší nabídce naleznete i materiály s certifikáty jako jsou FDA (ADI FREE), KTW, NORSOK M710, EU 1935/2004 a další.

Polyuretan

V současné době je jedním z nejrozšířenějších a nejuniverzálnějších materiálů pro výrobu těsnění. Velmi odolný proti oděru. K dispozici v řadě provedení - pro nízké (-50 °C) i vysoké teploty (+140 °C), samomazný, schválený FDA, různé tvrdosti.

Technická pryž

Různé typy pryží pro nejrůznější provozní podmínky - NBR, EPDM, FKM (Viton®), H-NBR, silikon - MVQ, TFE/P. V porovnání s polyuretanem vhodné pro použití zejména při nižších provozních tlacích.

Technické plasty

Vysoce odolné materiály vhodné pro výrobu vodicích a distančních kroužků, které nabízejí rozměrovou stálost pro různé průmyslové aplikace. Vynikající chemická a tepelná odolnost.

Teflon

Materiál s velmi nízkým koeficientem tření, použitelný pro široký rozsah teplot (-200 °C až +260 °C) a prakticky pro jakékoli agresivní (chemické) prostředí. Ideální pro chemický nebo farmaceutický průmysl.

Zaujali jsme vás?

Potřebujete těsnění na míru pro váš specifický projekt?
Svěřte nám své požadavky a my vám vytvoříme řešení,
které perfektně sedí. Kontaktujte nás ještě dnes!

Proč zvolit nás?

Naše zkušenosti a neustálé zaměření na kvalitu nám umožňují přinášet řešení, která přesně odpovídají vašim potřebám. Přečtěte si několik klíčových důvodů, proč spolupracovat právě s námi.

Osobní přístup k zakázkám

Každá zakázka je pro nás jedinečná. S každým klientem pečlivě komunikujeme, abychom pochopili jeho specifické potřeby a vytvořili těsnění, které přesně vyhovuje.

Vysoká kvalita materiálů

Používáme pouze vysoce kvalitní materiály, díky čemuž naše těsnění vydrží déle a nabízejí optimální výkon v různých podmínkách.

Moderní technologie a zařízení

Díky investicím do nejmodernějších technologií a strojů jsme schopni produkovat výrobky s vysokou přesností a v krátkých dodacích lhůtách.

Odborně vyškolený tým

Náš tým tvoří odborníci, kteří se neustále vzdělávají a zdokonalují ve svém oboru. Díky tomu můžeme garantovat kvalitu a spolehlivost všech našich produktů.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Ing. Pavlína Kyrychová
Bohemia Seal s.r.o

Velmi oceňujeme Vaši odbornost, pečlivost a rychlost, kterou věnujete našim potřebám. Spolupráce s Vaší firmou je pro nás velmi přínosná, a to zejména díky profesionálnímu přístupu a rychlému řešení našich požadavků.

Radka Jonášová
GZ Media, a.s.

Na vaší firmě si vážíme především rychlé, jasné a výborné komunikace a slušného jednání. Déle spolehlivosti, včetně termínů dodání, což bohužel v dnešní době u každého dodavatele není.

Redleta s.r.o.
Michal Kopčáni

Rychlost dodávek a 100% kvalita u všech dodávek.
Komunikace a pomoc při řešení složitých případů.

Martin Baier
Firma Argutec s.r.o.

Pro výrobu našich produktů je klíčová nejen stálá kvalita a dobrá cena, ale také podpora při vývoji a inovacích. Invarex nám vždy nejen navrhne vhodný materiál, ale také dodá ověřovací sérii.

Ing. Gabriela Vítová
Karla Hydraulics s.r.o.

Naše spolupráce probíhá již několik let na velmi profesionální úrovni, oceňujeme komunikativnost a flexibilitu, rychlé řešení našich objednávek, technickou podporu a rychlost dodávek.

Polyuretan

OznačeníPopisTvrdost [Shore A] [Shore D]Min. teplota [°C]Max. teplota [°C]Vhodné pro potravinářství (FDA)
HPU 95Apolyuretan - odolný hydrolýze95 ShA-20+110Ano
HPU 95A MAXstejný jako HPU 95A ale s vyšší teplotní odolností95 ShA-25+150Ano
HPU 55Dpolyuretan s vyšší tvrdostí55 ShD-20+110Ne
LT-PU+nízkoteplotní polyuretan95 ShA-55+110Ne
SL-PUsamomazný polyuretan95 ShA-20+110Ne

Technická pryž

OznačeníPopisTvrdost [Shore A] [Shore D]Min. teplota [°C]Max. teplota [°C]Vhodné pro potravinářství (FDA)
NBRnitril butadien kaučuk85 ShA-30+110Ne
NBR 73NBR se sníženou tvrdostí73 ShA-30+90Ne
H-NBRhydrogenované NBR, vyšší teplotní odolnost85 ShA-20+150Ne
FPMfluorkaučuk(Viton®)83 ShA-20+220Ne
EPDMetylen propylen kaučuk85 ShA-45+130Ne
TFE/P (AFLAS®)tetrafluoretylen propylan kaučuk85 ShA-5+200Ne
MVQsilikon85 ShA-60+200Ano

Teflon

OznačeníPopisTvrdost [Shore A] [Shore D]Min. teplota [°C]Max. teplota [°C]Vhodné pro potravinářství (FDA)
POM-Cpolyacetal82 ShD-45+100Ano
PApolyamid - silon, dostupný v různých provedeních77 ShD-40+110Ne
PTFE I (virgin)čistý teflon57 ShD-200+260Ano
PTFE II (sklo)teflon s příměsí 15 % skelných vláken a 5 %MoS260 ShD-200+260Ne
PTFE III (bronz)teflon s příměsí 40 % bronzu64 ShD-200+260Ne
PTFE IV (uhlík)teflon s příměsí uhlíku67 ShD-200+260Ne
PEEKpolyakryleterketon86 ShD-60+260Ne
UHMW-PEvysokomolekulární polyethylen63 ShD-200+80Ano