Scroll Top

Standardní těsnicí prvky

Standardní těsnicí prvky
Naše Specializace a Záruka Spolehlivosti

Spolupracujeme s předními výrobci, jako jsou Trelleborg, Dichtomatik, NAK, SealTech či Kastas, aby jsme vám mohli nabízet produkty nejvyšší kvality. Velkou část našeho sortimentu máme skladem, a pokud něco nemáme, jsme schopni dodat do 24 hodin z externího skladu při objednávkách uzavřených do 12:00.

MAteriály pro výrobu těsnění
Polyuretan

V současné době je jedním z nejrozšířenějších a nejuniverzálnějších materiálů pro výrobu těsnění. Velmi odolný proti oděru. K dispozici v řadě provedení - pro nízké (-50 °C) i vysoké teploty (+140 °C), samomazný, schválený FDA, různé tvrdosti.

Technická guma

Různé typy pryží pro nejrůznější provozní podmínky - NBR, EPDM, FKM (Viton®), H-NBR, silikon - MVQ, TFE/P. V porovnání s polyuretanem vhodné pro použití zejména při nižších provozních tlacích.

Technické plasty

Inovativní a všestranné materiály s vysokou chemickou a tepelnou odolností, které nabízejí širokou škálu využití v různých průmyslových odvětvích. Vhodné pro výrobu rozměrově stálých vodicích nebo distančních (přizpůsobovacích) kroužků.

Teflon

Materiál s velmi nízkým koeficientem tření, použitelný pro široký rozsah teplot (-200 °C až +260 °C) a prakticky pro jakékoli agresivní (chemické) prostředí. Ideální pro chemický nebo farmaceutický průmysl.

Zaujali jsme vás?

Potřebujete těsnění na míru pro váš specifický projekt?
Svěřte nám své požadavky a my vám vytvoříme řešení,
které perfektně sedí. Kontaktujte nás ještě dnes!

Proč zvolit nás?

Naše zkušenosti a neustálé zaměření na kvalitu nám umožňují přinášet řešení, která přesně odpovídají vašim potřebám. Přečtěte si několik klíčových důvodů, proč spolupracovat právě s námi.

Osobní přístup k zakázkám

Každá zakázka je pro nás jedinečná. S každým klientem pečlivě komunikujeme, abychom pochopili jeho specifické potřeby a vytvořili těsnění, které přesně vyhovuje.

Vysoká kvalita materiálů

Používáme pouze vysoce kvalitní materiály, díky čemuž naše těsnění vydrží déle a nabízejí optimální výkon v různých podmínkách.

Moderní technologie a zařízení

Díky investicím do nejmodernějších technologií a strojů jsme schopni produkovat výrobky s vysokou přesností a v krátkých dodacích lhůtách.

Odborně vyškolený tým

Náš tým tvoří odborníci, kteří se neustále vzdělávají a zdokonalují ve svém oboru. Díky tomu můžeme garantovat kvalitu a spolehlivost všech našich produktů.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Ing. Pavlína Kyrychová
Bohemia Seal s.r.o

Velmi oceňujeme Vaši odbornost, pečlivost a rychlost, kterou věnujete našim potřebám. Spolupráce s Vaší firmou je pro nás velmi přínosná, a to zejména díky profesionálnímu přístupu a rychlému řešení našich požadavků.

Radka Jonášová
GZ Media, a.s.

Na vaší firmě si vážíme především rychlé, jasné a výborné komunikace a slušného jednání. Déle spolehlivosti, včetně termínů dodání, což bohužel v dnešní době u každého dodavatele není.

Redleta s.r.o.
Michal Kopčáni

Rychlost dodávek a 100% kvalita u všech dodávek.
Komunikace a pomoc při řešení složitých případů.

Martin Baier
Firma Argutec s.r.o.

Pro výrobu našich produktů je klíčová nejen stálá kvalita a dobrá cena, ale také podpora při vývoji a inovacích. Invarex nám vždy nejen navrhne vhodný materiál, ale také dodá ověřovací sérii.

Ing. Gabriela Vítová
Karla Hydraulics s.r.o.

Naše spolupráce probíhá již několik let na velmi profesionální úrovni, oceňujeme komunikativnost a flexibilitu, rychlé řešení našich objednávek, technickou podporu a rychlost dodávek.

polyurethane

MarkingDescriptionHardness [Shore A] [Shore D] Min. temperature [°C]Max. temperature [°C]Suitable for food processing (FDA)
HPU 95APolyurethane - hydrolysis resistant95 ShA-20+110Yes
HPU 95A MAXSame as HPU 95A but with higher temperature resistance95 ShA-25+150Yes
HPU 55Dpolyurethane with higher hardness55 ShD-20+110No
LT-PU+low temperature polyurethane95 ShA-55+110No
SL-PUself-lubricating polyurethane95 ShA-20+110No

Technical rubber

MarkingDescriptionHardness [Shore A] [Shore D]Min. temperature [°C]Max. temperature [°C]Suitable for food processing (FDA)
NBRnitrile butadiene rubber85 ShA-30+110No
NBR 73NBR with reduced hardness73 ShA-30+90No
H-NBRhydrogenated NBR, higher temperature resistance85 ShA-20+150No
FPMfluoro rubber (Viton®)83 ShA-20+220No
EPDMethylene propylene rubber85 ShA-45+130No
TFE/P (AFLAS®)tetrafluoroethylene propylene rubber85 ShA-5+200No
MVQsilicone85 ShA-60+200Yes

Teflon

MarkingDescriptionHardness [Shore A] [Shore D]Min. temperature [°C]Max. temperature [°C]Suitable for food processing (FDA)
POM-Cpolyacetal82 ShD-45+100Yes
PApolyamide - silon, available in various designs77 ShD-40+110No
PTFE I (virgin)pure teflon57 ShD-200+260Yes
PTFE II (glass)teflon with 15 % glass fibre and 5 %MoS260 ShD-200+260No
PTFE III (bronze)teflon with 40 % bronze64 ShD-200+260No
PTFE IV (carbon)teflon with an admixture of carbon67 ShD-200+260No
PEEKpolyacrylic ether ketone86 ShD-60+260No
UHMW-PEhigh molecular weight polyethylene63 ShD-200+80Yes